O mnie

Nazywam się Justyna Szlęzak, jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny. Prowadzę poradnię dietetyczną i kocham swoją pracę! To właśnie w niej mogę pomagać pacjentom zmieniać nawyki żywieniowe i obserwować  jak osiągają sukcesy.

Ten blog jest poświęcony świadomemu odżywianiu. Bezspornie – stosowanie zdrowych nawyków żywieniowych ma korzystny wpływ na każdy aspekt naszego życia. Gdy dieta obfituje w pełnowartościowe produkty – zawierające niezbędną ilość makroskładników, witamin i minerałów – nasz świat wewnętrzny staje się zrównoważony i spokojny. Świadome wybieranie produktów spożywczych, które służą naszemu organizmowi, zapoczątkowuje przemianę. Proces ten prowadzi do poprawy ogólnej jakości naszego życia, choć może trwać nawet kilka lat. Pierwsze korzyści odczujemy już jednak bardzo szybko i przekonamy się, że po prostu warto. Być „świadomym” tego co jemy, to również być świadomym tego, jak wpływamy tym na całe nasze środowisko i wszystkie istoty żyjące.

Osoby, z którymi współpracuję,  uczę uważności na to jakich wyborów żywieniowych dokonują i jaki to ma rzeczywisty wpływ na ich samopoczucie.  Jeśli wybieramy produkty, które nam służą i są odżywcze dla naszego organizmu to wykazujemy ogromny szacunek i miłość do samych siebie.

Zależy mi na tym, aby udostępniane tutaj informacje były rzetelnie przygotowane, poparte fachową literaturą.

Zapraszam!